Google Üst Sıralarda Çıkma Yöntemleri

Google Üst Sıralarda Çıkma Yöntemleri

Web sitesine sahip olan kişilerin en çok istedikleri şeylerden birini üst sıralara çıkarak daha çok trafik elde etmek oluşturur. Google üst sıralarda çıkma yöntemleri birçok başarının elde edilmesine yardımcı olur. Üst sıralarda kişilerin aramalarında çıkmak daha çok kazanç elde edilmesine yardımcı olur. Bunun için web site sahiplerinin ciddi bir emek ve zaman ayırması gerekir. Genel olarak sitelerin sağlaması gereken noktalar ile üst sıralarda yer alınması ve kullanıcıların web sitesine çekilmesi mümkün olur. Sağlanması gereken site içerisindeki özellikler ise şu şekildedir:

  • Site içerisinde gezinti yapan kişilere çok iyi bir hız sunabilmek
  • Sitenin içerisinde kaliteli içeriklerin olması
  • Kaliteli bir şekilde baclink yönetiminin yapılması

Arama motorları kullanıcıların yaptıkları aramalara göre en alakalı ve en iyi içeriklerin üstte çıkmasına göre hazırlanmış olan bir sistemdir. Pek çok kullanıcı arama yaptıklarında sonda çıkan web sitesine değil ilk üç sırada yer alan web sitelerini inceler. Teknolojinin ve internetin gelişmesiyle birlikte web sitelerinin çoğalması ve bilgiye hızlı bir şekilde ulaşım sağlanabilmesi nedeniyle web siteleri için artık ilk sıralarda yer almak büyük bir başarının işaretidir. Bu nedenle web sitelerinin ilk sıralarda çıkabilmek için ciddi bir zaman ve emek ayırması başarıyı getirecek olan temel alanlar arasındadır. 

Google’da Nasıl Üst Sıralarda Çıkabilirim?

Google üst sıralarda çıkma yöntemleri incelendiğinde web sitelerinin uygulayabileceği önemli yöntemler bulunur. Öncelikli olarak bir web sitesinin iyi bir analiz yapabilmesi gerekir. Çeşitli analiz siteleri Google üzerinde web sitenin ne durumda olduğunu gösteren analizleri sunabilir. Ücretli veya ücretsiz olan uygulamaları edinerek web siteleri hakkında detaylı bir analizin yapılması ve mevcut durumun gözler önüne serilmesi gerekir. Mevcut durumda artı veya eksi olacak şekilde bir yol haritası ile Google’da üst sıralarda çıkmak için yöntemlerin uygulanmasına başlanabilir. Üst sıralarda çıkmak için yapılan analizler sonucunda uygulanabilecek yöntemler ise şu şekildedir:

Anahtar Kelime Seçimi

Google web sitelerinin üst sıralarda çıkması ve bilinirlik kazanması için reklam seçeneklerini sunar. Google reklamları oldukça geniş kapsamlıdır ve doğru bir şekilde yönetildiğinde ciddi bir trafik elde edilmesi mümkün olur. Anahtar kelimeler bu noktada en önemli olan alanlardan biridir. Reklam verirken belirli arama sonuçlarında ilk sırada yer almak için web sitelerinin doğru anahtar kelimeyi hedef kitlesine göre belirlemesi gerekir. Yapılan analiz araştırmalarında ve rakiplerin reklam veya içerik araştırmasında anahtar kelimeler üzerinde inceleme yapılabilir. Web sitenizin hedef kitlesi hangi aramayı yaparak sizin içeriklerinize ulaşmak istiyor sorusu yanıtlandığında doğru anahtar kelimelerin seçilmesi mümkündür. 

SEO

Google’da Nasıl Üst Sıralarda Çıkabilirim?

Arama motoru optimizasyonu olarak bilinen SEO web sitelerinin en önem vermesi gereken noktalardan birini oluşturur. Bir web sitesi eğer SEO ile düzenlenmiş ve çeşitli artıları elde etmiş ise Google üst sıralarda çıkarmak için siteyi uygun bulabilir. SEO hem web sitesi içerisinde hem de dışarıdan yapılabilecek olan bir aracı ifade eder. Web sitesi içerisinde yer alan her alanın anahtar kelimeler ve kullanıcıların arama sonuçlarına odaklı olmasını ifade eder. Yapılan geliştirmeler ile arama motorunun işleyişine göre düzenlemeler site içerisinde sağlanır. Site dışında yapılan SEO çalışmaları ise daha çok backlinkler ile ilgilidir. İlgili ve alakalı siteler için verilen içeriklerde web sitelerine yönlendirme yapılması sağlanır. Sitenin kalitesini ve puanını düşürecek olan backlinklerin ise engellenmesi yapılır. 

Kullanıcıların Sitede Kalması Sağlanmalı

Kullanıcılar her ne kadar uzun sitenizde kalırsa o kadar iyi bir deneyim elde edilir. Arama motorları web sitelerini öne çıkarırken pek çok KPI gözetir. Kullanıcıların bir site içerisinde ne kadar uzun kaldığı, sitenin arama ile uyumu gibi pek çok nokta vardır. Sitenizde yayınlanan içerikler kullanıcıların tam istedikleri gibi olmalı ve sıkılıp yarıda kesip siteden uzaklaşılmamalıdır. Bu nedenle hedef kitle analizinize göre içeriklerinizi zenginleştirmek ve sitede daha uzun kalınmasını sağlamak gerekir. 

Google Üst Sıralarda Çıkmak İçin Kullanıcı Deneyimi

Google’da üst sıralara çıkmak için en önemli noktalardan birini kullanıcı deneyimleri oluşturur. Her kullanıcı arama yaptığında kendisine en iyi sonuçları sağlayan sitelerde kalır. Bu nedenle paylaşılan içeriklerden kullanıcıların sıkılmadan kalabilmesi gerekir. Web siteleri bunu yaparken izlemesi gereken adımlardan birini içeriklere görsel ekleme oluşturur. Bir içerik ne kadar görsel ile zenginleştirilmiş olursa o kadar etkili olur. Aynı zamanda web site linklerinin anlaşılır ve akılda kalıcı olması, içeriklerin açıklamalarında yeteri bilgiyi sağlayabilmesi ve güvenilir olması gerekir. 

Google’da Üst Sırada Çıkmak için SEO

Google’da siteyi üst sıraya çıkarma için en önemli ve dikkat edilmesi gereken alanlardan birini SEO oluşturur. Site içerisinde yayınlanan içeriklerin SEO ile uyumlu olması, site içi ve dışı her alanın kontrol edilmesi ile birlikte üst sıralarda çıkmak için herhangi bir engel kalmaz. Linkimolsun.com sitesi profesyonel bir ekip ile web sitelerinin en üst sırada alması için gerekli olan süreci yönetmektedir. Web sitelerinin hedeflerine göre mümkün olan tüm yöntemler ile kaliteli bir hizmet sağlamaktadır. 

Bu Yazıyı Paylaşın

Yorum Yapın