İsim Kaydet Blog
 

Yeni Web Sitenizi Nasıl Tanıtırsınız?

Yeni Web Sitenizi Nasıl Tanıtırsınız?

Pek çok kişinin yeni kurdukları web sitelerini tanıtmak amacıyla farklı yollara başvurdukları görülür. Teknolojinin ve internetin gelişmesiyle birlikte her gün milyonlarca insanın farklı siteleri ziyaret ettikleri ve hatta farklı amaçlar doğrultusunda web siteleri kurdukları görülmektedir. Yeni kurulmuş, henüz büyüme aşamasına geçememiş siteleri geliştirmek için kullanıcılar internette web sitesi öne çıkarma yolları aramaktadır. Web sitesi tanıtımı yapılırken öncelikle önemli olan içerik stratejisine dair kapsamlı bir plan geliştirmektir. Stratejinin düzgün olması durumunda adım adım ilerleyerek site büyütme aşamalarını gerçekleştirmek gerekir. Özellikle bütçe sıkıntısı çeken küçük sitelerin sıklıkla internette makul fiyatlara ya da ücretsiz olarak web sitesi tanıtma yoluna gittikleri görülür. Linkimolsun.com bu noktada son derece faydalı bir kaynaktır. Yeni site kurulumu gerçekleştiren, gelişimini tamamlayamamış sitesini geliştirmek isteyen kişiler rahatlıkla linkimolsun.com adresinden faydalanarak sitelerini büyütme yollarına gidebilir.

Web Sitesi Tanıtımı Yaparken Hangi Kaynaklardan Yararlanabilirsiniz?

Web sitesi tanıtımı yapılırken yararlanılabilecek pek çok farklı kaynak bulunsa da özellikle güvenilir adreslerin tespiti ve kullanımı bu aşamada büyük önem taşır. İnternette web sitesi tanıtımı yaparken yararlanabileceğiniz pek çok kaynak bulunsa da seçicilik ve güvenilir kaynakların tespiti oldukça önemlidir. Bu noktada güvenilirliği ile öne çıkan ve site tanıtım aşamalarında kolaylıkla yararlanabileceğiniz linkimolsun.com adresi sitenizi tanıtma yolunda atacağınız adımlara yardımcı olacaktır. Site tanıtımı yapılırken en önemli şey güvenilirliği sağlamak ve yararlı, herhangi bir zararı olmayan sitelerden yararlanmaktır. Yapılacak yanlış bir hamle sonrası web sitenizin güvenilirliğinin kaybedilmemesi adına oldukça seçici bir şekilde hareket etmeniz gerekir. Güvenilir olmayan hiçbir siteden yararlanmamanız, sitenizin düzgün bir şekilde büyümesi ve sağlıklı olarak gelişimini göstermesi adına oldukça önemlidir. Buna bağlı olarak site tanıtma hamleleri yapılırken yararlanılan sitelere dikkat etmeniz ve linkimolsun.com adresini kullanmanız oldukça faydalı olacaktır.

Web Sitesi Nasıl Daha Geniş Kitlelere Duyurulur?

Web sitesini geniş kitlelere yamanın yolu sitenin tanıtımının düzgün bir şekilde yapılmasından geçer. Yararlı backlinkler, içerik stratejileri, bağlantıları kullanmanız web sitesi tanıtımı yaparken oldukça faydalı olacaktır. Web sitesi nasıl tanıtılır, sorusunun cevabına ulaşmayı sağlayan hamleler şu şekilde sıralanabilir:

 • Güvenilir backlinkler kullanmak ve site tanıtımları yapmak
 • Makul fiyatlara site tanıtımı yaptırmak
 • Rakipleri analiz ederek onların stratejilerini geride bırakacak, özgün profiller ve arayüzler oluşturmak
 • Site ziyaretçilerinin isteklerine ve beklentilerine uygun bir şekilde içerikler oluşturmak
 •  Doğruluğu kesin olan, iyice analiz edilmiş ve SEO kurallarına uygun içerikleri sitede kullanmak
 • Minimum 800 kelimelik içerik tanıtımı yazıları oluşturmak
 • Google arama verilerine göre sitenin içeriği doğrultusunda ayırt edici anahtar kelimelerin tespitini sağlamak ve SEO’ya uygun bir şekilde kullanımını sağlamak
 • Sosyal medya platformları üzerinden medyatik pazarlamayı düzgün bir şekilde yönetmek
 • Hedef kitle analizini gerçekleştirerek genel bir ziyaretçi profili oluşturmak ve bu profile uyumlu, ona hitap eden içerikler üretmek
 • Kullanımı kolay bir site ara yüzü oluşturmak

Yeni Web Sitenizi Nasıl Tanıtırsınız?

Bu maddelerin yanı sıra güven sağlamak, kampanyalar gerçekleştirmek ve ufak çaplı kampanyalar oluşturarak büyüme stratejisi geliştirmek site tanıtımı açısından oldukça önemlidir. Site tanıtımınızı yapmak istiyorsanız linkimolsun.com adresinden faydalanmanız da mümkündür. 

Web Sitesinin Google Algoritmasında Öne Çıkmasını Sağlayacak Hamleler

Yeni oluşturulmuş web sitelerinin, Google algoritmasında öne çıkmak için izlemesi gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Web sitesi nasıl üst sıralara çıkar, sorusunun cevabını karşılayan bu hamleler şu şekilde sıralanabilir:

 • SEO Uyumlu İçerik Üretmek: Web sitesini öne çıkarmayı sağlayan en önemli etken SEO uyumlu içerik üretimidir. Google tarafından 2016 yılında yayınlanan açıklamada belirtildiği gibi SEO uyumlu içerikler üretmek, algoritmada öne çıkmayı ve daha gebiş kitlelere çok daha kolay bir şekilde yayılmayı sağlamaktadır.
 • Güvenilir Backlinklerden Yararlanmak: Site tanıtımı sırasında güvenilir bağlantılardan yararlanarak sitenin çok daha geniş kitlelere yayılmasını sağlamak ve diğer sitelerle bağlantı kurarak Google sıralamalarında üstlere çıkmasını sağlamak mümkündür. 
 • Medya Pazarlamasını Doğru Bir Şekilde Yönetmek: Site tanıtımını düzgün bir şekilde gerçekleştirmek, hedef kitleye uygun bir dil kullanmak ve sitenin amacını düzgün ifade etmek düzgün bir medya pazarlaması için oldukça önemlidir. 
 • Kampanyalar Gerçekleştirmek: Site ile ilgili çeşitli kampanyalar düzenlemek algoritmada öne çıkmaya yardımcı olabilmektedir.
 • Sosyal Medya Tanıtımı Gerçekleştirmek: Bir web sitesini, bir bağlantıyı paylaşmanın ve geniş bir alana yaymanın en kolay yolu sosyal medya platformlarından yararlanmaktır. Bu sebeple sosyal medya stratejisini düzgün bir şekilde geliştirmek ve uygulamak sitenin öne çıkmasını sağlayan bir etkendir. 
 • Anahtar Kelime Kullanımından Faydalanmak: SEO uyumu için gerekli olan anahtar kelimelerin en çok aranan semantik kelimeler olması, sitenin sıralamalarda üstlerde yer almasını sağlayacak en önemli hamlelerden birisidir. 
 • Reklam Vermek: Farklı platformlarda ya da aram motoru içerisinde farklı sitelere reklam vermek de tanınırlığı arttıracağı için sitenin büyüyüp gelişmesinde oldukça faydalıdır. 
 • İçeriği Rakip Sitelerden Çok Daha Önce Sunmak: Hedef kitle tarafından cevabı beklenen konular üzerinde içerikleri diğer firmalardan daha önce ve SEO’ya uygun sunmak da sıralamalarda üstlere çıkmayı sağlayan önemli etkenlerdendir. 

Bu Yazıyı Paylaşın

Yorum Yapın