Bulut Sunucular

 
 Türkiye
Türkiye Lokasyon
 

Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Yaşadığınız problemlerinizi 7/24 canlı destek hattından bizlere iletebilirsiniz.

CANLI DESTEK DESTEK SİSTEMİ
 

Bulut Sunucular

Bulut Sunucu Nedir?

Bulut sunucu nedir sorusuna kısa şekilde yanıt verilirse; web uygulamaları, yazılım yükleme, yedekleme, projelendirme ve dosya uyumu gibi amaçlar için kullanılan yüksek performans sunuculardır şeklinde cevap verilebilir. Yüksek hızlar ve stabil veriler sayesinde günümüzün gelişmiş sunucu özelliklerini bulut sunucular taşıyor. Bulut sunucu web sitesinin kesintisiz şekilde çalışmasını sağlar. Bunun için de birden fazla sunucudan oluşan ve bulut şeklinde tabir edilen sunucu kümesinde barındırılır. Böylece hiçbir zaman siteye erişim sorunu yaşanmaz ve her zaman site erişilebilir hale gelir. Güçlü altyapı etmenlerine de bağlı olan bulut sunucular verimli barındırma çözümü şeklinde çok büyük ve kapsamlı projelerin de hayata geçirilmesini sağlamaktadır.

Bulut Sunucu Avantajları Neler?

Bulut sunucu avantajları ile öne çıkan gelişmiş özellikler taşır. Geleneksel sunucularda tek bir fiziksel sunucu söz konusu oluyorken çok sayıda sunucudan oluşmuş havuz durumu bulut sunucularda geçerlidir. Bir web sitesinin içeriği de birden fazla sunucuya dağıtılmış olur. Böylece ağdaki sunuculardan birisinin arıza sebebiyle işlevini sürdürmemesi halinde sistemdeki diğer sunucular sayesinde de site erişime devam eder. Veri ve ziyaretçi kayıplarının önüne geçilir. Özellikle e-ticaret gibi her zaman erişilebilir olması gereken siteler için bulut sunucular önemli bir yarar sunar. Aynı zamanda yük dengeleme de bulut sunucuların önemli bir özelliği olarak öne çıkıyor. Sistem içerisindeki iş yükünün dağıtılmasından ötürü bir web sitesinin sunucu kaynaklarının çok fazla kullanılması da ağdaki hiçbir sunucuya sorun teşkil etmez. Bulut sunucuda barındırılmış olan web siteleri sunucu kaynakları açısından da diğer kullanıcılardan herhangi bir etkilenme yaşamazlar. CPU, RAM ve SSD disk gibi kaynaklar tamamen kişiye özel hale getirilmiştir. Ölçeklenebilir olması sayesinde de bulut sunucular önemli avantajları beraberinde getirir. İhtiyaç duyulduğunda farklı site veya projeler arasında kaynak artırımı da rahatça sağlanır. Aynı zamanda bulut sunucuda bulunan web siteleri yüksek performans sunması yüzünden hızlı yüklenme sürelerine sahiptir. Günümüzde web sitelerinin öne çıkması açısından sayfa açılış ve yüklenme hızları çok önemli olduğundan bulut sunucular istenen bu hız değerlerinin çok kolay şekilde mümkün olmasını sağlar. Bulut sunucularda donanımsal değişiklik veya kaynak artımı gibi durumlar da sanal olarak gerçekleştirildiği için herhangi bir zaman veya maliyet kaybı da olmadan avantajlı şekilde işlerin sürdürülmesi olanaklı hale getirilir.

Bulut Sunucuyu Kimler Tercih Etmeli?

Bulut sunucu tercih edecek olan web siteleri özellikle yüksek performans isteyen siteler olmalıdır. Bu kapsamda;

  • E-ticaret siteleri,
  • Haber siteleri,
  • Sosyal medya siteleri,
  • Arama motorları,
  • Hızlı şekilde büyüyecek olan projeler,
  • Forumlar
  • Kesintisiz erişim gerektiren siteler

Bulut sunucu üzerinde barınmalıdır. Bulut sunucular trafik dalgalanmalarına karşı verimlilik sunduğu gibi depolama ihtiyacına da doğru çözümler sunar. İsim Kaydet güvencesi ile sunulan bulut sunucular arasından projenize uygun olacak paketi gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz!

İnternet sitemizi kullanarak Hizmet ve Kullanım Sözleşmesini ve KVKK Politikamızı kabul etmiş olursunuz.