Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi

 

Alan Adı Kullanım Şartları

 1. Alan Adı Kayıt Şartları
  1. Alan adları kaydedilirken önce gelen alır ilkesi mevcuttur.
  2. Alan adı sorgulama kayıtları isimkaydet.com sunucularında tutulmamaktadır.
  3. Alan adı kaydetmek için giriş yapılırken, harf ve karakter yazımına dikkat edilmelidir, olası bir yanlış yazımda tüm sorumluluk kullanıcıya aittir ve telafisi veya geri iadesi mümkün değildir.
  4. Alan adı kaydedildikten sonra sistem kullanıcı bilgilerinin doğruluğunu otomatik sistem ile sorgulayabilir. Bu sorgulara cevap vermek müşterinin sorumluluğundadır. Sorgulamalara geç cevap verilmesi durumunda verilen hizmet otomatik olarak durdurulur. Oluşabilecek hizmet ve veri kayıplarından dolayı isimkaydet.com sorumlu tutulamaz.
  5. Alan adı ücretinin ödenmesi alan adının kaydedileceği anlamına gelmez. Eğer alan adı kayıt edilemiyorsa müşteriye bildirilir ve ödenen ücret iade edilir.
 2. Alan Adı Transfer Şartları
  1. Alan adı transfer etmek için karşı kayıt firmasının onayı gerekmektedir.
  2. Alan adı transferi başladıktan sonra ve transfer tamamlanana kadar alan adı ile ilgili bilgilerin değiştirilmesi mümkün değildir.
  3. Eğer bilgilerin değiştirimesi gerekiyorsa, transferin iptal edilerek, bilgilerin güncellenip tekrar transfer işleminin başlaması gerekmektedir.
  4. Eğer isimkaydet.com üzerinden dışarıya alan adı taşınacaksa, alan adı kayıt, transfer, yenileme, kaydeden bilgilerinin değiştirilmesinden sonraki 60 gün boyunca alan adı kilitli kalır ve dışarıya transfer edilemez.
  5. 60 günlük kilit süresinin dolmasından sonra, alan adı transfer edilebilir.
 3. Alan Adı Hizmet Süresinin Yenilenmesi ve Sonlanması
  1. Alan adının son kullanma tarihine belirli bir süre kala müşteri sistem üzerinden, e-posta ve sms iletişim kanalları ile bilgilendirilir.
  2. Bu bilgilendirme son kullanma tarihine 1 hafta, 3 gün ve son gün, şeklinde birden fazla defa tekrarlanır.
  3. Bu bilgilendirilmelerin yapılması ile birlikte müşteriye bu durum tebliğ edilmiş sayılır.
  4. Eğer müşteri ödemelerini zamanında yapmazsa, 30 gün boyunca alan adı duraklatılır ve müşteri dilediği takdirde güncel tarife üzerinden alan adının uzatma işlemini yapabilir.
  5. Uzatma işlemi birlikte alan adı tekrar kullanıma açılır. Ancak duraklatıldığı süre, toplam kullanım süresinden düşer.
  6. 30 gün geçtikten sonra alan adı hizmeti uzatılmadıysa, alan adı tamamen kullanıma kapatılır ve tekrar açılması için farklı bir tarife uygulanır.
  7. Toplam 75 gün sonunda eğer bir ödeme ya da kurtarma girişiminde bulunulmazsa alan adı iptal edilerek, tekrar kullanıma açılır.
  8. Alan adı iptal edildikten sonra dünya üzerindeki herhangi bir kişi ya da kuruluş alan adını tekrar kendi üzerine kayıt edebilir.
  9. Alan adının duraklatılması ve iptal edilmesinden dolayı hak kaybından, isimkaydet.com'a herhangi bir sorumluluk yüklenemez.
 4. Alan Adı İptal ve İade Şartları
  1. Alan adı kaydedildikten sonra iptal edilemez.
  2. Alan adı kaydedildikten sonra değiştirilemez.
  3. Alan adı iptal edilmek istense dahi, ödenen ücret iade edilmez.
  4. Bu maddelere ek olarak Genel İptal ve İade Şartları Geçerlidir.
 

İnternet sitemizi kullanarak Hizmet ve Kullanım Sözleşmesini ve KVKK Politikamızı kabul etmiş olursunuz.